Skip to main content

Po dlhých mesiacoch poctivých príprav, brainstormingov a stretnutí sme sa konečne dočkali prvého vydania Biznis Raňajok Poprad.

Biznis raňajky Poprad sú projektom lokálnych, iniciatívnych a kreatívnych partnerov, ktorých cieľom bolo vytvoriť zázemie pre vzájomný networking podtatranských podnikateľov. Keďže podobné fórum nám v Poprade doposiaľ chýbalo, rozhodli sme sa vytvoriť vlastný projekt. Subjekty stojace za Biznis Raňajkami Poprad sú  Coworking Poprad, TatraLab, Luminary, Realvea a Dizajn & IT.

 

Práve v Coworkingu Poprad, ktorý sa stal oficiálnym hostiteľom projektu, sa 6.4.2022 uskutočnilo prvé stretnutie. Hlavným speakrom bola Slávka Raškovič – majiteľka Gašperovho mlyna a bistra Moment v Batizovciach. Po úvodnom privítaní, predstavení projektu a hlavnej prezentácii mali účastníci prvého vydania Biznis Raňajok Poprad priestor na vzájomnú interakciu v spojení s gastronomickým zážitkom v podobe skvelých raňajok, ktoré sme pripravili v spolupráci s Passion Café.

 

Hlavná rečníčka eventu hostí inšpirovala mierne nekonvenčnou témou. Porozprávala nám totiž paradoxne o svojich neúspechoch a o tom, ako je každá úspešná cesta dláždená malými prekážkami. Keďže o fantasticky znejúce príbehy v dnešnom svete nie je núdza, sme radi, že Slávka výborne odprezentovala aj tú nepríjemnejšiu stránku podnikania a zároveň poskytla zo svojej perspektívy rady, čo by ostatným podnikateľom odporučila v spomenutých oblastiach urobiť inak.

 

Následná vzájomná interakcia zúčastnených podnikateľov a pohodová, uvoľnená atmosféra boli veľmi milým prekvapením, vzhľadom na doposiaľ neznámy formát podujatia. Nadväzovanie nových kontaktov, vytváranie partnerstiev, ba dokonca aj prvé náznaky spoločných biznis projektov. To všetko prinieslo zúčastneným subjektom vysokú pridanú hodnotu.

 

Už teraz tvrdo pracujeme na príprave ďalšej epizódy Biznis raňajok Poprad, v ktorej nám nový speaker poskytne cenné poznatky zo svojho podnikania, ale aj novú perspektívu a inšpiráciu. V prípade, že vás náš projekt zaujal, hľadáte pre vaše smerovanie novú inšpiráciu, know-how alebo nové kontakty, neváhajte sa na jeho májové vydanie prihlásiť už teraz! Kontaktujte nás mailom na info@biznisranajky.sk alebo osobne na +421 908 324 847.

 

Ak ste sa prvého vydania Biznis Raňajok Poprad nemohli zúčastniť, hoci ste veľmi chceli, máme pre vás prichystaný videozáznam, ale aj podcast, ktoré budú zároveň pravidelnou súčasťou projektu aj do budúcna.Pre odber podcastov navštívte Spotify a prihláste sa na odber profilu Biznis Raňajky Poprad, prípadne si podcast vypočujte priamo tu. Tešíme sa na osobné, aj virtuálne stretnutia s vami a prajeme veľa podnikateľských úspechov.