Skip to main content

V apríli 2022 uzrela svetlo sveta zrealizovaná myšlienka pravidelného podujatia Biznis raňajky Poprad. Na jeho prvom vydaní sme privítali Slávku Raškovič z Gašperovho mlyna a Bistra Moment v Batizovciach. Viac si môžete prečítať v tomto blogu.

 

Podujatie vzniklo z iniciatívy popradských coworkerov s ambíciou vytvoriť zázemie pre vzájomnú interakciu a networking miestnych podnikateľov. Okrem dobrého jedla a hodnotných kontaktov je ďalšou pridanou hodnotou aj krátka prednáška jedného z účastníkov. Biznisraňajky Poprad prebiehajú v priestoroch Coworkingu Poprad a za ich organizáciou stoja okrem Coworkingu aj partneri TatraLab, Realvea, Luminary a Dizajn & IT.

 

Na druhom stretnutí sme privítali Erika Ševčíka. Erik je zakladateľom a majiteľom zážitkovej cestovnej kancelárie Adventoura, ktorá svojim klientom poskytuje nezvyčajné výlety do našej prírody, spojené s rôznymi formami jedinečných atrakcií. Okrem tradičných turistických sprievodov Adventoura ponúka paragliding, psie záprahy, či pozorovanie medveďov vo Vysokých Tatrách.

 

Erik nám porozprával o tom, akou cestou si na svojej podnikateľskej ceste prešiel, čo mu do života dalo cestovanie a ako sa vysporiadal s koronakrízou, ktorá bola pre subjekty v cestovnom ruchu obzvlášť bolestivá. S publikom sa tiež podelil so svojou skúsenosťou s technikou “bucket listu”, teda zoznamom prianí. Poslucháčov povzbudil nebáť sa snívať vo veľkom, ísť si za svojimi túžbami a v konečnom dôsledku prežiť šťastný život, pretože človek, ktorý miluje svoju prácu, nebude vo svojom živote pracovať ani jeden jediný deň, keďže robí to, čo má rád. Veľmi sympatickým krokom na záver  bolo vyžrebovanie jedného z účastníkov raňajok, ktorému Erik venoval voucher na pozorovanie medveďov pre dve osoby 🙂 Celú prednášku si môžete vypočuť v podcaste na Spotify alebo pozrieť vo videopodcaste:

Ďalším veľmi milým prekvapením bola aj naša vôbec prvá organická recenzia, ktorú sme si našli na LinkedIne od účastníka Matúša Kromku. Ďakujeme! 🙂 Ak máte rovnaké dojmy ako Matúš a chceli by ste sa o ne podeliť aj s ostatnými, neváhajte nás vo svojom LinkedIn príspevku označiť hashtagom #biznisranajkypoprad

Biznis raňajky Poprad majú ambíciu stať sa dlhodobým a pravidelným podujatím, na ktorom postupne predstavíme rôznych rečníkov a pestrú paletu tematických okruhov. Veľmi nás potešilo, že hneď na druhom vydaní sme opäť stretli množstvo známych tvárí z prvého stretnutia a zároveň sme sa mohli zoznámiť aj s novými hosťami. Kapacitu podujatia budeme aj v budúcnosti držať na limitovanej úrovni, pretože takéto komorné prostredie nám na rozdiel od veľkých konferencií prináša kvalitnejší priestor na vzájomnú interakciu. A hlavne o tú nám ide 🙂

 

Nakoľko je v našom prípade hodnotnejšia kvalita kontaktov, než masová organizácia, rozhodli sme sa zámerne celú našu komunikáciu držať len na tejto webovej stránke, bez využitia sociálnych sietí. V prípade, že by ste si chceli zaistiť dlhodobú miestenku na naše podujatie alebo by ste ho chceli vyskúšať ešte len po prvýkrát, neváhajte nás kontaktovať osobne – prostredníctvom starého dobrého e-mailu info@biznisranajky.sk alebo telefonicky na +421 908 324 847.

Na ďalšom stretnutí usilovne pracujeme už teraz, a veríme, že sa s mnohými z Vás stretneme opäť. Rezervujte si vo svojich kalendároch dátum 2.6.2022 🙂 Dovidenia!