Skip to main content

Letné dni sa nám pomaly ale isto priblížili, no my sme sa napriek dovolenkovému obdobiu rozhodli zorganizovať aj historicky prvé letné vydanie Biznis raňajok Poprad. Je to priam neuveriteľné, že máme za sebou už štyri epizódy. Prvým veľkým míľnikom, ktorý už tiež máme za sebou, je mediálny výstup na portáli startitup.sk, ktorý bol publikovaný ešte pred júlovými raňajkami. Raňajky, ktoré vykopnú tvoj biznis na nový level. Už máme prvé výsledky, hovorí ich autor – tak znel nadpis článku, ktorý Vám určite odporúčame prečítať. Nakoľko je článok v sekcii Premium a dostupná je bez predplatného len jeho časť, plnú verziu si môžete pozrieť v PDF formáte na tomto odkaze. Okrem mediálneho výstupu sme pre Vás – podnikateľov pripravili pred letným vydaním raňajok aj malú pomôcku – tutoriál networkingu, Ako si z Biznis raňajok Poprad odniesť viac, než len dobrý pocit? Ak ste si ho ešte neprešli, neváhajte to ihneď napraviť! 🙂 

BRP 4 sa konali 7.7.2022, už tradične v priestoroch Coworkingu Poprad, ktorý je spolu s firmami TatraLab, Luminary, Realvea a Dizajn & IT spoluorganizátorom podujatia. Od posledného stretnutia prešiel náš projekt opäť viacerými vylepšeniami. Jedným z nich bolo prehodnotenie nášho pôvodného rozhodnutia vyhýbať sa sociálnym sieťam a založenie komunitnej Facebookovej fanpage, na ktorú Vás srdečne pozývame! Práve vďaka nej budete s nami môcť ostať v pravidelnom spojení a získavať najaktuálnejšie informácie, ako aj rôzne ďalšie hodnotné poznatky. Spolu s podcastom na Spotify (ktorý mimochodom dostal nové šaty) a videoblogu na YouTube je to ďalšia platforma, na ktorej si zároveň budete môcť vždy pozrieť aj fotky z uplynulého vydania raňajok.

Našim, v poradí už štvrtým rečníkom bol tentokrát Michal Machala zo spoločnosti Unition, ktorú sám založil. Hlavná téma stretnutia sa niesla v duchu projektového manažmentu. Michal nám po krátkom predstavení seba a svojej kariérnej cesty porozprával o osvedčených konceptoch projektového manažmentu, ktoré možno aplikovať od riadenia veľkého IT projektu až po výstavbu vlastnej záhrady. Prezradil tipy a triky na icebreaking, ale aj prevenciu pred vyhorením.

Veľmi hodnotnou časťou jeho prednášky bolo poskytnutie know-how z troch oblastí. Kedy sa pri podnikaní posunúť od operatívy k exekutíve? Inými slovami, v akej životnej fáze podniku už nemôže zakladateľ vykonávať všetky dennodenné činnosti a musí sa začať venovať manažérskym aktivitám. Následne nám Michal priblížil základné koncepcie projektového manažmentu a rozdiely medzi nimi. Lean manažment, Agile alebo Waterfall model sú pojmy, ktoré mnohí z nás nepoznajú, avšak ich osvojenie môže výrazne pomôcť zvýšiť efektivitu a úspešnosť našich projektov. V poslednej časti jadra svojho vystúpenia Michal ozrejmil pojem bodyleasing a pridanú hodnotu najímania tzv. interim manažérov do projektov.

Ak Vám tieto pojmy veľa nehovoria, pokojne si Michalovu prednášku pozrite celú v nasledujúcom videoblogu alebo si ju vypočujte v podcaste.

Sme radi, že projekt Biznis raňajky Poprad sa od svojho vzniku neustále rozvíja, za čo patrí veľká vďaka predovšetkým Vám, našim návštevníkom. Máme veľkú radosť, že okrem známych tvárí si k nám nachádza cestu stále viac a viac nových ľudí. A práve to je našim cieľom – čím viac sa nás podarí prepojiť, tým kvalitnejšiu databázu kontaktov, ku ktorej budete mať všetci prístup, budeme môcť vytvoriť. Potenciál projektov, ktoré zatiaľ visia vo vzduchu medzi vašimi časopriestormi je obrovský, príležitosti stačí len zodvihnúť zo zeme a posunúť Vaše podnikanie na nový level 🙂

V auguste sme sa rozhodli networkingu dať na istý čas vydýchnuť, načerpať nové sily a na jeseň sa opäť s radosťou pustiť do práce. Najbližšie Biznis raňajky Poprad sa teda uskutočnia 8.9.2022, na ktoré Vás srdečne pozývame už teraz.

Pre prihlásenie nás kontaktuje tradične telefonicky +421 908 324 847, e-mailom info@biznisranajky.sk alebo do správy na Facebooku.

 

Užite si leto a tešíme sa na Vás v septembri!

Váš BRP team